Historie

BSVL byla od I. do IV. ročníku (rok 2000-2004) organizována ligovým systémem soutěže. Přihlášená družstva hrála na zahajovacím (zářiovém) a záverečném (červnovém) turnaji a navíc během školního roku vzájemně mezi sebou sehrála několik utkání. Prostor pro odehrání zápasů poskytovala samotná družstva, v jednom kole ve své tělocvičně hostila soupeře, v dalším byla pozvána na hostování k jinému týmu. Také rozhodčí pro zápasy byli zajišťováni z řad účastníků.

V. ročník (2004/2005) se hrála BSVL pouze formou dvou (výše zmiňovaných) turnajů.

VI. - IX. ročník (2005-2009) byl organizován formou 4 turnajů (1. turnaj v září, 2. v únoru, 3. v květnu, 4. v červnu).

Jubilejní X. ročník (2009/2010) byl pořádán obdobně jako předchozí čtyři. Proběhly 3 klasické turnaje (září, květen, červen). Avšak namísto zimního turnaje se konal v březnu 24-hodinový volejbalový maratón.

XI. až XV. ročník (2010-2015) probíhá stejně jako předchozí desátý. Chystají se 3 klasické turnaje (září, květen, červen) a v dubnu 24-hodinový volejbalový maratón.


Turnaje jsou otevřené pro nově příchozí družstva, tzn. družstvo se může zúčastnit všech turnajů, ale i třeba jen jednoho. Záleží na chuti a časových možnostech družstva. Samozřejmě družstvo, které se zúčastní více turnajů, má větší šanci zvítězit v celé lize.